بارگذاری تصویر...

موتورهای جستجوی وب یکی از ابزارهایی هستند که ما برای گشت و گذار در اینترنت نیازمند آن ها هستیم. در صدر این موتورهای جستجو، گوگل قرار دارد که 75 درصد از سهم جستجوی کاربران در کل دنیا را تشکیل می دهد. اما حتما شما هم این را شنیده اید که گوگل اطلاعات و دیتای کاربران را به سرویس های امنیتی می فروشد، بله این موضوع کاملا حقیقت دارد که گوگل از کاربران جاسوسی می کند. اما موتورهای جستجوگری هم هستند که با هدف حفظ حریم خصوصی کاربران راه اندازی شده اند و ادعا می کنند که کاربران را ردگیری نمی کنند. یکی از آن ها فیلترشکن duckduckgo است، داک داک گو در واقع یک مرورگر است که از سال 2008 شروع به کار کرد.

این مرورگر اینطور ادعا می کند که رفتار کاربران در اینترنت و سایت هایی که جستجو می کنند را به هیچ وجه در جایی ذخیره نمی کند. اما آیا واقعا این موتور جستجو که یکی از رقیبان جدی گوگل است، همانطور که ادعا می کند به حریم شخصی ما کاربران اینترنت احترام می گذارد؟ این موضوعی است که با بررسی این مرورگر به آن خواهیم رسید، پس با ما همراه باشید.

 

آشنایی با فیلترشکن duckduckgo

آشنایی با فیلترشکن duckduckgo

همانطور که گفتیم داک داک گو یک مرورگر است که به حریم خصوصی کاربرانش احترام می گذارد. این مرورگر اطلاعات کاربران و آنچه که در زمان گشت و گذار در اینترنت را جستجو می کنند، در جایی نگهداری نمی کند. این موضوعی است که در چند سال اخیر برای داشتن یک اینترنت آزاد و امن برای همه مردم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. فیلترشکن duckduckgo حتی اقداماتی هم برای آگاهی استفاده کنندگان از اینترنت در مورد حفظ حریم خصوصی شان انجام داده است.

این مرورگر در مقایسه با مرورگرهایی مثل گوگل و یاهو ساختار بسیار ساده ای دارد و همین سادگی، ارتباط مستقیمی با آن چیزی دارد که آن را ادعا می کند. داک داک گو هیچ قابلیتی برای ذخیره سایت هایی که قبلا مرور کرده اید مانند تاریخچه یا هیستوری در گوگل و غیره را ندارد. در واقع با این مرورگر تنها قابلیت هایی مانند tabs وBookmaks  را در اختیار دارید. قابلیت ویژه این مرورگر امکان پاک کردن تمام دیتا و کوکی ها با کلیک بر روی یک دکمه است. در این مرورگر در پائین تمام صفحه های جستجو یک آیکون به شکل آتش وجود دارد که با زدن بر روی آن تمام صفحات و اطلاعات به راحتی پاک می شوند.

فیلترشکن duckduckgo از سرور کدام کشور ها پشتیبانی می کند؟

سرورهای مجازی برخی کشورها ممکن است با قطع شدن مکرر اینترنت و یا کندی آن همراه باشد، پس استفاده از وی پی انی که تعداد زیادی سرور داشته باشد و این سرورها در نقاط مختلف دنیا پخش شده باشند دارای اهمیت بسیار زیادی است. در مورد این مرورگر باید گفت که، موتور جستجوی duckduckgo توسط گابریل واینبرگ در فوریه 2008 در Valley Forge، در ایالت پنسیلوانیا آمریکا تاسیس شد. پس سرور اصلی آن در پنسیلوانیا آمریکا مستقر شده است.

سرعت فیلترشکن duckduckgo چقدر است؟

این مرورگر مدعی است که در صورت استفاده از آن مرور بسیار سریعی در اینترنت خواهید داشت، این به ویژه در مورد سیستم عامل مک بسیار قابل توجه است. این مرورگر در معرفی خود، همچنین اضافه کرده است که در برخی از عملکردهای گرافیکی (با استفاده از معیار Motion Mark 1.2.) سریع تر از Chrome است و به عنوان یک مزیت اضافی، با مسدود کردن ردیاب ‌ها، حدود 60٪ داده کمتری نسبت به Chrome استفاده می‌ کند.

این وی پی ان با کدام خطوط اینترنتی عمل کرد بهتری خواهد داشت؟

تفاوت زیادی در استفاده از این مرورگر با خطوط اینترنتی مختلف در ایران دیده نشده است، اما کمی در زمان اتصال با اینترنت ایرانسل از طریق گوشی و از طریق مودم های ایرانسل سرعت آن کمتر می شود.

این وی پی ان رایگان است؟

داک داک گو و تمام خدمات آن کاملا رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید. این شرکت از طریق تبلیغات درآمد کسب می کند و نیازی به گرفتن پول از کاربران خود ندارد. اما از آنجا که داک داک گو داده های شما را در زمان استفاده از اینترنت و جستجوی سایت ها و موضوعات مختلف، نگهداری و ردیابی نمی کند، تبلیغاتی که می بینید مانند تبلیغات گوگل، شخصی سازی نشده اند. این تبلیغات صرفا مطابق با درخواست جستجوی شما در همان لحظه انتخاب می شوند و برای شما نمایش داده می شوند.

فیلترشکن duckduckgo امن و مطمئن است؟

فیلترشکن DuckDuckGo در واقع به عنوان یک موتور جستجوی امن شناخته می شود که می تواند امنیت شما را در زمان گشت و گذار در اینترنت تامین کند. این مرورگر تا اندازه زیادی در هدف اصلی خود یعنی حفاظت از حریم خصوصی کاربران موفق بوده است. اما این مرورگر هم مانند هر برنامه دیگری در زمان اتصال به اینترنت ممکن است مورد حمله بدافزارها و هکرها قرار بگیرد. اما اینکه در زمان استفاده از اینترنت با این مرورگر به این ویروس ها و بدافزارها آلوده شوید تا حد زیادی به فعالیت شما در زمان آنلاین بودن و رعایت مسائل امنیتی توسط خود شما بستگی دارد. به طور کلی برای امنیت بیشتر همیشه این نکته را درنظر داشته باشید که از منابع معتبر فیلترشکن یا وی پی ان را تهیه کنید. روی هر لینک یا فایل پیوستی کلیک نکنید و از هر فیلترشکنی استفاده نکنید.

این وی پی ان برای ویندوز هم وجود دارد؟

این مرورگر برای استفاده در ویندوز، iOS و اندروید موجود است و به تازگی نسخه قابل استفاده بر روی سیستم عامل مک هم در سایت این مرورگر موجود شده است. با ورود به سایت رسمی این مرورگر به نشانی duckduckgo.com ، دانلود duck duck go برای ویندوز به صورت خودکار انجام می شود.

 

فیلترشکن duckduckgo اشتراک پریمیوم هم دارد؟

این مرورگر کاملا رایگان است و نسخه ای با عنوان اشتراک پریمیوم یا نسخه پولی ندارد. مرورگر duckduckgo در مورد نحوه کسب درآمد خود گفته که از تبلیغات خصوصی در موتور جستجوی خود کسب درآمد می کند. همانطور که می دانید در سایر موتورهای جستجو، تبلیغات بر اساس نمایه ‌هایی است که از اطلاعات شخصی شما مانند جستجو، مرور و تاریخچه خرید گرد آوری شده‌اند. از آنجایی که داک داک گو آن اطلاعات را جمع ‌آوری نمی ‌کند، تبلیغات جستجو در DuckDuckGo ، بر اساس صفحه نتایج جستجویی است که مشاهده می ‌کنید. به عنوان مثال، اگر ماشین‌ ها را جستجو می‌ کنید، آگهی ‌هایی درباره ماشین ‌ها به شما نشان داده خواهد شد.

برای استفاده از این وی پی ان نیاز به ساخت اکانت است؟

موتور جستجوی داک داک گو، مرورگر خاص خود را دارد و بر خلاف مرورگری مانند گوگل که می توان گفت اغلب کارهایی که در اینترنت انجام می دهید را پیگیری می کند، به گونه ای طراحی شده است که هر زمان که از آن استفاده می کنید برای او یک کاربر ناشناس هستید. در نتیجه برای استفاده از آن، از شما هیچ اطلاعاتی نمی گیرد و همچنین نیاز به ساختن اکانت ندارید.

این مرورگر سایت هایی که از آن ها بازدید می کنید، یا کلمات و عباراتی را که جستجو می کنید و محصولاتی که بر روی آن ها کلیک می کنید را ردیابی نمی کند، دقیقا همان کارهایی که گوگل انجام می دهد. برای دانلود Duckduckgo می توانید به گوگل پلی استور، اپ استور و یا سایت های فارسی دانلود برنامه های مورد نیاز خود مراجعه کنید.

برای استفاده از duckduckgo نیاز به وارد کردن سرور است؟

فیلترشکن duckduckgo در اصل یک موتور جستجو است که با خودداری از ردیابی هر آنچه که در زمان اتصال به اینترنت، جستجو کرده اید، از حریم خصوصی شما محافظت می کند. شما برای استفاده از آن نمی توانید سرور وارد کنید و از این طریق آی پی خود را تغییر دهید. کاری که این مرورگر انجام می دهد با کاری که یک وی پی ان انجام می دهد دو کار کاملا متفاوت هستند. استفاده از DuckDuckGo مالک Wi-Fi، ISP یا جاسوسان شبکه را از دیدن کارهایی که به صورت آنلاین انجام می ‌دهید، باز نمی‌ دارد. برای پنهان کردن فعالیت خود از آن ها و محافظت بهتر در برابر جرایم سایبری، باید از VPN برای رمز گذاری داده های خود و پنهان کردن آدرس IP خود استفاده کنید.

5 / 5. 1

پرسش های متداول کاربران نبولا وی پی ان

آیا در زمان استفاده از فیلترشکن duckduckgo به VPN نیاز داریم؟

استفاده از فیلترشکن duckduckgo نمی تواند شما را ناشناس کند، داده های شما را رمزگذاری کند و آی پی شما را مخفی کند. در نتیجه برای پنهان کردن فعالیت خود و محافظت بهتر، باید از VPN برای رمزگذاری داده های خود و پنهان کردن آدرس IP خود استفاده کنید.

فیلترشکن duckduckgo در چه موردی استفاده می شود؟

اگر می خواهید در زمان استفاده از اینترنت، حریم خصوصی شما بیشتر حفظ شود، این مرورگر یک انتخاب عالی است. این موتور جستجو و مرورگر آن با سیاست های ضدردیابی خود باعث می شوند که کنترل بیشتری روی داده های خود داده باشید. از DuckDuckGo با یک VPN امن برای بهبود محافظت آنلاین خود استفاده کنید.

آیا فیلترشکن duckduckgo رایگان است؟

بله. این مرورگر و تمام خدمات آن کاملا رایگان است.

⚡️ ممکن است علاقه مند باشید

👇 دیدگاه شما در مورد فیلترشکن duckduckgo (فیلترشکن اردک) با سرورهای رایگان چیست؟

بارگذاری تصویر...
نبولا وی پی ان

© تمام حقوق برای وب سایت نبولا وی پی ان محفوظ میباشد.