بارگذاری تصویر...

فیلترشکن تور و یا همان فیلترشکن پیاز در این روزها بسیار مورد استفاده کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. فیلترشکن تور برای برطرف کردن شبکه ها و اپلیکیشن های فیلتر شده ماننده اینستاگرام، یوتیوب و … مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله به معرفی فیلترشکن تور می پردازیم.

معرفی فیلترشکن تور

معرفی فیلترشکن تور

بعد از به وجود آمدن مشکلات زیادی در برخی از کشورها، تعدادی از سایت ها و اپلیکیشن های خارجی فیلتر شدند. برای دور زدن این محدودیت ها اپلیکیشن هایی با نام وی پی ان و یا فیلترشکن طراحی و روانه بازار شدند. فیلترشکن تور یکی از هزاران فیلترشکن هایی است که تا به کنون بسیار مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

فیلترشکن تور که برخی از افراد با نام فیلترشکن پیاز آن را می شناسند در واقع یک مرورگر و یک نرم افزار آزاد و به نوعی یک شبکه باز است‌. این فیلترشکن پر کاربرد به حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران فضای مجازی کمک می کند. با نصب فیلترشکن تور شما دیگر هیچ گونه محدودیتی برای متصل شدن به شبکه های فیلتر شده را نخواهید داشت.

اگه یکی از فعالان اینستاگرام باشید، بدون شک این فیلترشکن بهترین پیشنهاد برای شما خواهد بود. فیلترشکن و یا همان مرورگر تور را در این روزها کمتر کسی است که بر روی سیستم عامل خود نصب کرده باشد. بیشتر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی این فیلترشکن پر سرعت را دانلود و نصب کرده اند.

از ویژگی هایی که یک وی پی ان خوب و پر سرعت باید از آن برخوردار باشد، امنیت بالا و مراقبت از حریم خصوصی کاربر است. اپلیکیشن تور یکی از ایمن ترین و قابل اعتماد ترین وی پی ان های موجود در بازار است.

یکی از مهم‌ ترین کارهایی که این برنامه برای افزایش امنیت کاربران هنگام متصل شدن به این وی پی ان انجام داده است، فراهم کردن بستری است که کاربر با استفاده از آن بتواند مروری ایمن و ناشناس را در طول وب گردی و متصل شدن به اپلیکیشن های فیلتر شده تجربه کند. فیلترشکن تور در این روزها بیشترین آمار دانلود را در کارنامه خود ثبت کرده است. دانلود این وی پی ان پر کاربرد مانند دیگر نرم افزارها بسیار آسان و از چند روش امکان پذیر است.

فیلترشکن تور دارای سرور کدام کشور ها می باشد؟

این فیلترشکن در واقع یک مرورگر برای اتصال به شبکه های فیلتر شده می باشد. وی پی ان tor دارای چند سرور قوی از چند کشور می باشد. این فیلترشکن در زمان آغاز به کار مشخص نیست که از کدام سرور استفاده می کند. هنگامی که از فیلترشکن تور برای ورود به وب سایت ها استفاده می کنید، اتصال شما به سایت از طریق آدرس های IP تصادفی در هر تعداد کشور که در راین فیلترشکن وجود دارد منتقل می شود.

این اتصال برای خصوصی نگه داشتن موقعیت مکانی واقعی شما بسیار خوب می باشد. اما اگر قصد اتصال به سایتی که فقط از یک سرور اختصاصی استفاده می کند را دارید این فیلترشکن برای شما مفید نمی باشد. اگر می‌ خواهید سایت‌ هایی که به آن ورود می‌ کنید گمان نمایند که از یک مکان ثابت متصل می شوید، می‌ توانید گره‌ های ورودی و خروجی سفارشی را به فایل پیکربندی خود اضافه کنید.

برای ورود و متصل شدن به این مرورگر محبوب نیاز به وارد کردن هیچ گونه سروری نمی باشد. با نصب و راه اندازی این وی پی ان به صورت خودکار سرور منتخب و پر سرعت را انتخاب می کند و شما به سایت هایی که در این روزها فیلترشده است، دسترسی خواهید داشت. تور را بر روی سیستم عامل خود نصب کنید تا دیگر برای اتصال به توییتر، یوتیوب و…. مشکلی نداشته باشید.

آیا فیلترشکن تور معتبر و مطمئن است؟

وی پی ان تور نیز مانند هر اپلیکیشن یا برنامه دیگر عیب و نقص ها و کاستی هایی دارد. از معدود نقص هایی که این فیلترشکن دارد، این است که معمولا صفحات وب را دیرتر از مرورگرهای دیگر باز می کند. همچنین برخی از صفحات رسمی وب اجازه ورود با مرورگر تور را به اشخاص نمی دهند. از دیگر نقص هایی که در این فیلترشکن وجود دارد مانند هر برنامه دیگری همواره می تواند در معرض هک شدن توسط بدافزارها یا هکرها قرار بگیرد؛ به خصوص اگر با استفاده از این مرورگر به صفحات دارک وب مراجعه کنید.

برخی از سایت ها و یا اپلیکیشن های هستند که برای ورود و متصل شدن به آن نیاز است تا شماره همراه خود را وارد کنید. اگر با نصب این فیلترشکن از شما درخواست وارد کردن شماره شد، پیشنهاد می شود اینکار را نکنید. چرا که با وارد کردن شماره خود حریم خصوصی شما به خطر می افتد‌. این فیلترشکن تنها با یک تنظیم آسان راه اندازی می شود و نیاز به وارد کردن شماره و ایمیل ندارد. اگر تور از شما در خواست شماره و یا ایمیل را دارد، بدون شک شما مورد حمله هکرها قرار گرفته اید. برای حفظ اطلاعات شخصی خود بهتر است نسخه جدید و آپدیت شده این فیلترشکن را دانلود کنید. برای دانلود مستقیم فیلترشکن تور می توانید به سایت های معتبر در گوگل مراجعه کنید.

این وی پی ان را چگونه می توان دانلود کرد؟

دانلود فیلتر شکن Tor VPN یکی از سوال هایی است برای بسیاری از کاربران که این مقاله را می خوانند ممکن است به وجود آید. با فیلتر شدن برخی از سایت ها دانلود این نوع از نرم افزار ها کمی دشوار شده است‌. برای دانلود فیلترشکن تور می توانید به سایت فیلترشکن تور مراجعه فرمایید. سایت فیلترشکن torproject.org نام دارد.

با وارد کردن این نام در قسمت جستجوگر گوگل می توانید وارد این سایت شوید و فیلترشکن پیاز را دانلود کنید. در بین برخی از کاربران فیلترشکن تور را وی پی ان پیاز می نامند. گفته می شود به تازگی سایت رسمی این فیلترشکن فیلتر شده است. کاربران برای ورد به این سایت در ابتدا باید فیلترشکن خود را روشن کنند تا بتوانند وی پی ان تور را دانلود کنند.

از دیگر روش های دانلود این اپلیکیشن پر کاربرد مراجعه به فروشگاه پلی است‌. با ورود به این برنامه شما می توانید نام فیلترشکن tor را وارد نموده و این برنامه را با اینترنت همراهی خود دانلود کنید. متاسفانه فروشگاه پلی هم فیلتر شده است و کاربران برای ورود به این برنامه هم نیاز به متصل شدن به وی پی ان را دارند.

دانلود این فیلترشکن پر کاربرد دقیقا مانند دیگر اپلیکیشن ها است و هیچ تفاوتی ندارد‌. برای دانلود این فیلترشکن می تواند به پلی استور و یا لینک های مستقیم که در گوگل وجود دارد مراجعه فرمایید. کانال هایی با محتوا و عنوان فیلترشکن در تلگرام ایجاد شده است. در این کانال های بهترین فیلترشکن ها هم برای سیستم عامل های اندروید و هم ios به اشتراک گذاشته شده است.

آیا برای استفاده از این وی پی ان نیاز به ساخت اکانت است؟

فیلترشکن تور از چندین سرور برخوردار است. اما شما در هنگام متصل شدن به این وی پی ان متوجه اینکه متصل به سرور کدام کشور است، نخواهید شد. به دلیل سرعت بسیار بالا و امنیتی که این نرم افزار دارد، بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. این اپلیکیشن، آی پی حقیقی کاربران خود را پنهان می کند و آی پی سروری که کاربر به آن متصل شده است را به عنوان آی پی حقیقی کاربر معرفی می کند.

در نتیجه شما می توانید با استفاده از این برنامه تجربه ای عالی از یک ورود ناشناس و ایمن را به تمام سایت ها داشته باشید. کاربرانی که قصد استفاده از این فیلترشکن قوی را دارند، برای ورود به این مرورگر و یا فیلترشکن نیاز به ساخت اکانت نخواهند داشت. برای ورود به این برنامه نیاز به وارد کردن هیچ گونه اطلاعات و اکانتی نمی باشد. برای استفاده از این فیلترشکن فقط کافی است آن را دانلود و نصب و از قسمت تنظیمات این فیلترشکن را تنظیم و راه اندازی کنید. با دانلود tor فارسروید شما می توانید با هر گونه سیستم عاملی که در اختیار دارید به تمام سایت ها و اپلیکیشن های فیلتر شده دسترسی پیدا کنید.

سرعت فیلترشکن تور چگونه است؟

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران فضای مجازی در این روزها با آن روبه رو شده اند، مشکل سرعت بسیار کم فیلترشکن ها می باشد. صاحبان آنلاین شاپ ها و افرادی که دائم برای کار خود باید آنلاین و متصل به اپلیکیشن های فیلتر شده مانند اینستاگرام و یوتیوب باشند، به دلیل نداشتن یک فیلترشکن پر سرعت و ایمن دچار مشکلاتی شده اند. برای رفع این مشکلات و داشتن سرعت بالا در استفاده از اپلیکیشن های مورد نظر خود به شما پیشنهاد می شود فیلترشکن تور را دانلود و نصب کنید.

با دانلود مرورگر تور برای اندروید و یا دیگر سیستم عامل های خود شما در هر زمان که بخواهید می توانید به سایت ها و یا نرم افزار هایی مانند یوتیوب و اینستاگرام دسترسی پیدا کنید. در گوگل و همچنین بزرگ ترین سایت گوگل یعنی ویکی پدیا در رابطه با نصب و راه اندازی این فیلترشکن بسیار صحبت شده است. بهتر است قبل از نصب این برنامه مقاله هایی که درباره این فیلترشکن نوشته شده است را مطالعه کنید.

آیا برای استفاده از فیلترشکن تور نیاز به وارد کردن سرور است؟

برای ورود به این مرورگر پر قدرت و محبوب شما نیاز به وارد کردن هیچ گونه سروری نخواهید داشت‌‌. این وی پی ان به صورت خودکار یک سرور را انتخاب می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های این فیلترشکن پر سرعت دارا بودن چندین سرور پر سرعت از چند کشور است. وجود سرور های مختلف در این فیلترشکن باعث شده است تا در هر زمان که به این فیلترشکن متصل می شوید از سرعت بالا و امنيت بی نظیر آن بهره مند شوید.

شاید یکی از مهم ترین دلیل ها به شهرت رسیدن این فیلترشکن قوی همین سرورهای پر سرعت و مطمئن این وی پی ان باشد. فیلترشکن تور و یا همان پیاز آن قدر به شهرت رسیده است که اگر از هر کاربر فعال در فضای مجازی سراغ یک فیلترشکن خوب را بگیرید بدون شک او این فیلترشکن را به شما معرفی خواهد کرد.

اگر از فیلترشکن پیاز برای چک کردن برخی شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و یا ایمیل‌ تان استفاده می ‌کنید، این اکانت ‌ها را خارج از فیلترشکن تور باز نکنید، چرا‌ که هویت واقعی ‌شما برای آن سایت ‌ها افشا می ‌شود و تقریبا تمام سایت‌ها اطلاعاتی مانند زمان لاگین و لاگ‌ اوت موقعیت ، آدرس آی ‌پی و بسیار جزئیات دیگر را ذخیره می‌ کنند. حتی یک ‌بار دسترسی به اکانت ‌شما در اینترنت به‌ صورت معمولی کافی است تا هویت واقعی شما را افشا سازد. با افشا شدن هویت واقعی شما دیگر امنیت شما در هنگام اتصال به این فیلترشکن تضمین نخواهد شد.

این وی پی ان رایگان است؟

فیلترشکن پیاز یک مرورگر رایگان است. پیاز یک نرم ‌افزار رایگان و متن باز است که با هدف حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران طراحی و روانه بازار شده است. با استفاده از این وی پی ان می ‌توانید به صورت ناشناس در اینترنت فعالیت کنید و از امنیت حریم خصوصی خود خیالتان راحت باشد که کسی نمی‌ تواند ترافیک و فعالیت‌ های شما را ردیابی و یا هک کند. این روزها با کمک مقاله ها و اطلاعاتی که در فضای مجازی وجود دارد، آگاهی کاربران افزایش یافته و بیش از پیش به حریم شخصی خود اهمیت می‌ دهند.

پروژه Tor مخفف The Onion Router)، یک پروژه غیرانتفاعی است که با هدف تامین امنیت کاربران منتشر شده است تا افرادی از جمله دولت و سازمان‌های بزرگ نتوانند مکان یا رفتارهای کاربر را در اینترنت ردیابی کنند. مرورگرهایی مثل گوگل کروم، فایرفاکس اپرا و…. از کوکی‌ ها تاریخچه جستجوی کاربر موقعیت مکانی و… استفاده می‌ کنند تا تجربه کاربری را بهتر و لذت بخش تر کنند. همین موضوع حریم شخصی کاربران را به خطر می ‌اندازد.

فیلترشکن تور این خطر را بر طرف کرده است و امنیت کاربران خود را تضمین می کند. این فیلترشکن پس از هر بار اتصال تمام تاریخچه کاربر را حذف می کند. با نصب و استفاده از این وی پی ان، بر روی تلفن و یا سیستم عامل خود دیگر کسی نمی‌ تواند وب‌گردی شما را زیر نظر بگیرد و تنها چیزی که می ‌توانند ببینند این است که شما از تور استفاده می ‌کنید. در این فیلترشکن تمام کاربران به یک شکل هستند و به همین دلیل کسی نمی تواند به حریم شخصی شما ورود کنند.

سیستم عامل مورد نیاز برای نصب فیلترشکن تور چیست؟

وی پی ان پر کاربرد پیاز بر پایه فایرفاکس طراحی و عرضه شده است. این فیلترشکن برای تمام سیستم عامل های اندروید، ios ویندوز و لینوکس قابل استفاده می باشد‌. در این فیلترشکن پر کاربرد، تاریخچه جستجو و کوکی ها پس از هر بار وارد شدن به این فیلترشکن به صورت خودکار پاک می شود. سیستم‌ عامل های ویندوز به دلیل قیمت پایین تری که دارد در بین کاربران بیشترین طرفدار را دارد.

اما اگر جزو کاربرانی هستید که امنیت در فضای آنلاین خیلی برایتان مهم است و نگران حریم خصوصی خود در فضای مجازی هستید بهتر است از سیستم عامل ویندوز استفاده نکنید. بهترین سیستم عامل برای نصب فیلترشکن تور اندروید است‌. چرا که با نصب فیلترشکن تور بر روی سیستم عامل اندروید خود دیگر نگران حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود نخواهید بود. گفته می ‌شود که سیستم‌‌عامل‌های لینوکسی در این زمینه از ویژگی های بهتری برخوردارند.

توزیع‌هایی مانند Tails و Whonix برای استفاده از تور کانفیگ شده‌اند و پس از نصب این وی پی ان به‌ راحتی می ‌توانید شروع به استفاده از Tor کنید. بهتر است بدانید فیلترشکن تور را روی هر توزیعی می ‌توانید نصب و کانفیگ کنید. لازم است کاربرانی که این فیلترشکن را نصب کرده اند بدانند که مرورگر پیاز می ‌تواند موقعیت مکانی و هویت کاربر را پنهان کند اما با این حال سطح امنیت آن در سطح VPN نیست.

برای از بین بردن این مشکل می‌توانید از تور و یک VPN همزمان استفاده کنید. به این صورت که ابتدا سرویس VPN را راه‌اندازی می ‌کنید و سپس مرورگر تور را باز فعال می کنید. در نهایت؛ وی پی ان تور امنیت شما را تا سطح بالایی تضمین می‌ کند که این میزان با استفاده از یک VPN بیشتر خواهد شد. همان ‌طور که در ابتدای این مقاله اشاره کرده ایم از تور برای ورود به اینستاگرام، تلگرام و سایت های کروم استفاده می شود.

خرید فیلترشکن تور پریمیوم

درست در آخر های سال ۱۹۹۰ میلادی فیلترشکن تور توسط کارمندان آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ایالات متحده، ریاضیدان پل سیورسون و دانشمندان رایانه مایکل جی رید و دیوید گلدشلاگ برای محافظت از ارتباطات اطلاعاتی آمریکا به صورت آنلاین پیشرفت کرد. مسیریابی وی پی ان رایگان پیاز با استفاده از رمزگذاری در لایه کاربردی پشته پروتکل ارتباطی تو در تو مانند لایه‌های پیاز پیاده‌ سازی و انجام می شود.

نسخه آلفای فیلترشکن که توسط سیورسون و دانشمندان کامپیوتر راجر دینگلدین و نیک متیوسون مطرح و سپس پروژه مسیریابی پیاز نامیده شد، بعد از گذشت مدتی لقب تور به این فیلترشکن دادند. در سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی این فیلترشکن پر کاربرد معرفی و روانه بازار شد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که این فیلترشکن دارا بوده، رایگان بودن آن است.

فیلترشکن تور نیاز به خرید اشتراک پریمیوم ندارد و شما دیگر نیاز نیست برای استفاده روزانه خود در هر ماه مبلغی را صرف خرید اشتراک فیلترشکن کنید. اشتراک پریمیوم سرویسی پر هزینه است که کاربران باید برای استفاده از فیلترشکن مورد نظر خود در هر ماه مبلغی را پرداخت کنند. کمترین قیمت اشتراک پریمیوم یک فیلترشکن ۵۰۰ هزار تومان در هر ماه است. خوشبختانه این فیلترشکن نیازی به خرید اشتراک پریمیوم ندارد. این ویژگی محبوبیت این فیلترشکن را بیش از بیش کرده است.

این فیلترشکن با کدام شبکه خطوط اینترنتی عملکرد بهتری دارد؟

این فیلترشکن شبکه خاصی را پشتیبانی نمی کند. در نتیجه نمی توان گفت که فیلترشکن تور با شبکه خاصی مانند همراه اول و یا ایرانسل عملکرد بهتری خواهد داشت. برای متصل شدن به این فیلترشکن پر کاربرد شما تنها نیاز است که با هر شبکه ای اینترنت همراهی یا مودم داشته باشید. با متصل شدن به اینترنت همراهی خود می توانید این وی پی ان را دانلود و نصب کنید.

بدون شک با نصب این فیلترشکن پر سرعت شما دیگر نیاز به هیچ فیلترشکن دیگری نخواهید داشت. برای مشاهده تمام اطلاعات مربوط به این فیلترشکن پر کاربرد می توانید به سایت ویکی پدیا مراجعه فرمایید. به نوشته برخی از سایت های این فیلترشکن مشکل امنیتی دارد و ممکن است حریم خصوصی شما به خطر بیفتد.

بهتر است قبل از ورود به هر سایتی جهت آشنایی با این فیلترشکن از معتبر بودن آن سایت مطمئن شوید‌. فیلترشکن تور این امکان را به کاربران خود داده است تا با هر شبکه و سیستم عاملی که دارند به آن متصل شوند. گفته می شود کاربرانی که با مودم به این فیلترشکن متصل شده اند کمی مشکل در سرعت فیلترشکن خود داشته اند.

امکان آپدیت این وی پی ان وجود دارد؟

همانطور که می دانید این فیلترشکن از ویژگی های بسیاری برخوردار است. دانلود Tor VPN برای اندرويد و دیگر سیستم عامل ها مانند ios و ویندوز امکان پذیر است. شرکت سازنده این وی پی ان برای به دست آوردن رضایت کاربران امکان آپدیت این اپلیکیشن را در هر ماه با اضافه کردن ویژگی هایی امکان پذیر کرده است.

آپدیت این اپلیکیشن به طور مرتب در هر ماه انجام می شود. نسخه جدید این وی پی ان را می توانید از طریق سایت رسمی تور وی پی ان و پلی استور انجام دهید. لازم به ذکر است سایت رسمی تور وی پی ان متاسفانه فیلتر شده است. شما برای دسترسی به این سایت ابتدا باید وی پی ان خود را روشن کنید. با به روزرسانی و دریافت نسخه جدید این فیلترشکن در هر ماه سرعت فیلترشکن و دسترسی شما به سایت های فیلتر شده آسان تر خواهد شد.

1 / 5. 1

پرسش های متداول کاربران نبولا وی پی ان

نصب فیلترشکن تور از چه سایتی امکان پذیر است؟

فیلترشکن تور را از طریق سایت های معتبر در کروم قابل دانلود است.

نصب تور در اندروید امکان پذیر است؟

این فیلترشکن برای سیستم عامل های اندروید و ios امکان پذیر می باشد.

برای نصب فیلترشکن تور نیاز به پرداخت هزینه است؟

اگر قصد خرید اشتراک فیلترشکن تور را داشته باشید نیاز به پرداخت پول است.

⚡️ ممکن است علاقه مند باشید

👇 دیدگاه شما در مورد فیلترشکن تور پیازی برای اندروید، آیفون و ویندوز چیست؟

بارگذاری تصویر...
نبولا وی پی ان

© تمام حقوق برای وب سایت نبولا وی پی ان محفوظ میباشد.